^ Back to Top
نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

تعداد نمایش: 14770 , پاسخ ها : 1
موضوع: درد لگن در زنان-

 1. #1
  پی سی پرشین کاربرطلایی
  تاریخ عضویت
  Dec 2010
  محل سکونت
  آذربایجان
  نوشته ها
  5,907
  پسندیده
  2,431
  موردپسند : 6,272 بار
  مبلغ حمایت شده توسط کاربر
  0 تومان

  درد لگن در زنان-

  درد لگن،از دردی حکایت می کند که در ناحیه زیر شکم و زیر ناف بروز می کند . این درد در شرایط متعددی رخ می دهد و ممکن است نشانه ای بی ضرر از باروری باشد ، و یا ناشی از مشکل گوارشی مانند روده تحریک پذیر باشد.گاهی نیز ممکن است نشانه ای خطرناک از مشکلی باشد که حیات و سلامتی انسان را تهدید می کند.

  Appendicitis
  آپاندیسیت
  آپاندیسیت، التهاب آپاندیس است، یعنی لوله ای بافتی که به روده بزرگ متصل است. نشانه های این التهاب درد تیز و شدید در سمت راست پایین شکم ، تهوع و تب می باشد. اگر این نشانه ها را داشتید به اورژانس مراجعه کنید. آپاندیس عفونی شده باید توسط عمل جراحی برداشته شود. زیرا ترکیدن و پاره شدن آن در شکم منجر به انتشار عفونت در تمام شکم می شود و تهدیدی جدی برای زندگی است.
  درد لگن در زنان-
  Irritable Bowel Syndrome (IBS)
  سندرم روده تحریک پذیر
  سندرم روده تحریک پذیر یک بیماری گوارشی مزمن است که منجر به درد مداوم، کرامپ، نفخ و اسهال یا یبوست می شود.پزشکان نمی دانند علت اصلی این بیماری چیست.اما روشهایی برای کنترل علایم آن وجود دارد.این روشها شامل تغییر رژیم، کنترل استرسهاو داروهایی برای درمان یبوست یا اسهال هستند.

  Mittelschmerz (Painful Ovulation)
  درد میتل اشمرز( درد تخمک گذاری)
  اگر در نیمه سیکلتان دجار درد لگنی می شوید ممکن است نشانه آن باشد که درد تخمک گذاری را تجربه می کنید.در طی تخمک گذاری، تخمدان یک تخمک را همراه با مقداری خون و مایع آزاد می کند که ممکن است سطح داخلی شکم را تحریک کند کلمه میتل اشمرز از عبارت المانی به معنی درد میانی گرفته شده ، زیرا این درد در وسط سیکل- یک هفته پس از پایان خونریزی ویا روز 14 پس از اولین روز قاعدگی – رخ می دهد محل درد ممکن است از ماهی تا ماه دیگر متفاوت باشد- بطور متناوب راست وچپ-. به خاطر داشته باشید که این درد بی خطر بوده و نیاز به استفاده از مسکن ندارد زیرا مصرف مسکنها در وسط سیکل می توانند در تخمک گذاری اختلال ایجاد کنند این درد معمولا در عرض چند ساعت ناپدید می شود
  درد لگن در زنان-
  PMS (Premenstrual Syndrome )
  سندرم پیش از قاعدگی
  سندرم پیش از قاعدگی عبارتی است که برای توصیف مجموع علایم خلقی پیش از پریود به کار می رود این سندرم مجموعه ای از علایم روانی مثل خشم،بدخلقی، اندوه و نشانه های جسمی مانند نفخ و اشتها به بعضی غذاهای خاص مانند ترشی وشکلات را به همراه دارد. علت این سندرم تغییرات هورمونی است. استرس، کاهش فعالیت ورزشی و کمبود برخی ویتامینها می توانند این علایم را تشدید کنند. این سندرم می تواند با دردهای کرامپی شکم، درد در ناحیه پایین کمر، سردرد، سینه های دردناک و افزایش آکنه یا جوشهای سر سیاه نیز همراه باشد. در صورتی که علایم این سندرم در زندگی روزانه شما اختلال ایجاد می کند با پزشکتان در مورد تغییر رو ش زندگی( افزایش ورزشهای هوازی و تغییر رژیم و کاهش کافئین و مواد محرک)و دارو درمانی صحبت کنید.
  Menstrual Cramps
  دردهای قاعدگی
  در ابتدای هر ماه ، رحم شروع به ساخت لایه ای آستر مانند در سطح داخلی می کند که اندومتر نامیده می شود.این لایه بستر مناسبی را برای رشد و تکامل جنین فراهم می سازد. اگر شما باردار نشوید، این لایه تخریب شده و وهمراه خون قاعدگی به بیرون دفع می شود . دردهای قاعدگی در اثر انقباض رحم ایجاد می شود که به بیرون راندن خون و این تکه های اندومتر کمک می کند.این کرامپها درناحیه زیر دل وکمر ایجاد می شود ومعمولا یک تا سه روز طول می کشد. به درد های همراه با قاعدگی دیسمنوره نیز گفته می شود. گذاشتن یک حوله گرم ویا استفاده از داروهای ضد التهابی و مسکنهای معمولی باعث کاهش علایم می شوند .طب سوزنی و هومیوپاتی نیز از روشهای درمانی طب مکمل هستند که برای درمان این عارضه مفید تشخیص داده شده اند.

  Pregnancy
  حاملگی خارج از رحم
  این وضعیت یکی از شرایط اورژانس است که نیازمند درمان فوری است وهنگامی اتفاق می افتد که جنین در محلی غیر از حفره رحم مثلا لوله های رحمی، جایگزین می شود و رشد می کند. نشانه های این وضعیت شامل درد شدید و تیر کشنده ناحیه لگن و یا کرامپ بویژه درد یک طرفه ،خونریزی واژینال، تهوع و سرگیجه همراه با تاخیر در پریود است. پریود معمولا یک تا 2 هفته به تاخیر افتاده و بیمار با درد شدید زیر دل که شبیه به چاقو خوردگی است مراجعه می کند. این وضعیت باید به صورت اورژانسی درمان شود زیرا خونریزی شدید داخلی ناشی از پارگی لوله اسیب دیده می تواند منجر به مرگ بیمار شود.
  درد لگن در زنان-
  Pelvic Inflammatory Disease
  بیماری التهابی لگن
  یکی از جدی ترین عوارض بیماریهای آمیزشی یعنی بیماریهایی که از راه روابط **** منتقل می شوند، بیماری التهابی لگن است.این بیماری می تواندمنجر به اسیب دائمی به رحم، تخمدانها و لوله های رحمی شود. در واقع این بیماری یکی از علتهای مهم ناباروری در زنان است که به دلیل ایجاد چسبندگیهای داخل لگن ایجاد می شود نشانه های آن شامل زیر دل درد،تب، ترشحات غیر طبیعی از واژن،درد در هنگام فعالیت ****-دیسپارونی- و درد در هنگام دفع ادرار است. بیماری التهابی لگن با آنتی بیوتیکها درمان می شود و در موارد شدید نیازمند عمل جراحی است.پ
  درد لگن در زنان-
  Ovarian Cysts
  کیستهای تخمدان
  تخمدانها حاوی فولیکولهایی هستندکه در طی هر سیکل حداقل یکی از تخمکها را آزاد می کنند. گاهی یک فولیکول پاره نمی شود و تخمک داخل آن آزاد نمی شود.این پدیده معمولا بی ضرر استو خودبخود برطرف می شود اما کیستهای بزرگ ممکن است موجب درد ناحیه لگن، افزایش وزن وتکرر ادرار شوند.این کیستها در طی معاینه لگنی و یا سونوگرافی قابل تشخیص هستند.
  درد لگن در زنان-

  Uterine Fibroids
  فیبروئیدهای رحمی( میومها)
  فیبروئیدها در دیواره رحم رشد می کنند و گاهی تومورهای فیبروئید نامیده می شوند.این تومورها بدخیم و سرطانی نیستند. معمولا در زنان در دهه 30 و 40 زندگی شایعترند و معمولا مشکلی ایجاد نمی کنند. اما بعضی از زنان ممکن است فشار همراه با درد ناحیه پایین کمر، پریودهای شدید، فعالیت **** دردناک و اختلال در بارداری را تجربه کنند.با پزشکتان در مورد درمان این عارضه صحبت کنید.
  استفاده از داروهای پروژسترونی برای کاهش علایم و سایز میوم و نیز عمل جراحی از درمانهای معمول است
  درد لگن در زنان-
  Endometriosis
  اندومتریوز
  در بعضی از زنان، بافت اندومتر در ناحیه خارج از رحم جایگزین شده و شروع به رشد می کند. اندومتر ممکن است در ناحیه روی تخمدان، لوله های رحمی،مثانه، روده ها سایر نقاط بدن حتی ریه ها و مخاط بینی نیز جایگزین شود. همزمان با پریود، این نواحی شروع به خونریزی می کنند اما خونریزی مسیری برای خروج از بدن پیدا نمی کند بنابراین درد شدید و چسبندگیهایی را در بافت ایجاد می کند که می توانند در بارداری فرد اختلال ایجاد کنند.درمانهای زیادی مانند درمان دارویی و جراحی برای این عارضه وجود دارند اما هیچکدام از آنها درمان قطعی نیستند

  درد لگن در زنان-


  پسندیده ها: Admin,مملی

 2. #2
  پی سی پرشین کاربرطلایی
  تاریخ عضویت
  Dec 2010
  محل سکونت
  آذربایجان
  نوشته ها
  5,907
  پسندیده
  2,431
  موردپسند : 6,272 بار
  مبلغ حمایت شده توسط کاربر
  0 تومان
  عفونت سیستم ادراری
  Urinary Tract Infection

  این عفونت وفتی ایجاد می شود که باکتریها وارد سیستم ادراری شوند. عفونت سیستم ادراری می تواند موجب بروز مشکلاتی در هر قسمت از سیستم ادراری شود از پیشابراه گرفته تا مثانه وحتی تا میزنای و لگنچه کلیه. علایم شامل فشار به ناحیه پایین لگن، دفع ادرار دردناک، و فوریت در ادرار و تکرر ادرار است. عفونت ،اگر در مراحل اولیه درمان شود، معمولا جدی نیست و عارضه ای به جا نمی گذارد.ولی وقتی به کلیه ها گسترش بیابد،می تواند موجب آسیب دائمی گردد. علایم عفونت کلیه ها شامل موارد زیر است: تب، تهوع، استفراغ و درد یکطرفه در ناحیه پهلوها و کمر.
  Kidney Stones
  سنگهای کلیوی

  سنگهای کلیوی، ذرات کوچکی از نمکها و مواد معدنی هستند که در ادرار رسوب می کنند.این سنگها ممکن است به کوچکی ذرات شن و یا به بزرگی توپ گلف باشند. وقتی سنگها از کلیه شما به سمت مثانه حرکت می کنند، می توانند موجب دردهای تیرکشنده و زجر آوری در ناحیه شکم و زیر دل و پهلوها گردند.ادرارتان ممکن است به دلیل وجود خون، مایل به صورتی ویا قرمز شود .در صورتی که به وجود سنکهای کلیه شک دارید با پزشکتان مشورت کنید. اغلب این سنگها خودبخود همراه با ادرار دفع می شوندولی برخی از آنها نیازمند درمان هستند.
  Interstitial Cystitis (IC)
  سیستیت بینابینی

  سیستیت بینابینی،شرایط مزمن دردناکی است که همراه با التهاب مثانه رخ می دهد. علت آن ناشناخته است افرادی که به این عارضه دچار می شوند، ممکن است نیاز به تخلیه مکرر ادرار در طی یک ساعت، داشته باشند سایر علایم شامل فشار در ناحیه بالای لگن ،دفع ادرار دردناک و دیسپارونی یا درد هنگام آمیزش است. این عارضه درزنان 30 تا40 ساله شایع است وگرچه هیچ درمان قطعی برای ان وجود ندارد، می توان علایم آنرا کاهش داد.
  ***ually Transmitted Diseases
  عفونتهای قابل انتقال از راه آمیزش

  درد لگن یکی از نشانه های هشداردهنده عفونتهای آمیزشی است.دو بیماری از شایعترین این بیماریها، کلامیدیاو گنوره یا سوزاک هستندکه از طریق میکروسکوپ قابل تشخیصند و اغلب همراه با یکدیگر دیده می شوند. این بیماریها همیشه به صورت علامتدار بروز نمی کنند ولی وقتی علایم آنها ظاهر می شود، درد شدید ناحیه لگن، ادراد دردناک، خونریزی بین پریودها، و ترشحات غیر طبیعی واژن از نشانه های مهم آنهاست که البته اغلب غیر اختصاصی بوده ودر بسیاری از بیماریها و عفونتهای دیگر نیز دیده می شوند .درمان جدی این بیماریها در اولین فرصت بسیار مهم است زیرا از عوارض بعدی و نیزانتقال عفونت به همسر پیشگیری می کند. به خاطر داشته باشید این عفونتها از مرد به زن بیشتر منتقل می شودو در بسیاری از مردان بدون علامت است . در اغلب موارد، هردو عامل عفونت، توانایی درگیری ناحیه گلو و سایر اعضای بدن را نیز دارا هستند هر دو عفونت به مصرف آنتی بیوتیکها به خوبی پاسخ می دهند.
  Pelvic Organ Prolapse
  شلی و پرولاپس اعضای لگن

  بسیاری از زنان،با افزایش سن دچار انواعی از شلی احشای لگنی می شوند. این حالت وقتی رخ می دهد که یکی از اعضای لگن مانند مثانه یا رحم، در وضعیتی پایننتر از وضعیت معمول خودشان قرار می گیرندو اصطلاحادچار شلی می شوند.این مساله معمولا مشکل جدی نیست ولی می تواند باعث اذیت و آزار زن شود. شایعترین علایم عبارتند از فشار به دیواره واژن ،دفع ادرار به صورت قطره قطره همراه با سرفه وعطسه، احساس پری در ناحیه زیر دل، ناراحتی در ناحیه کشاله ران و پایین کمر،و دیسپارونی( درد در هنگام آمیزش)
  درمانهای خاص آن شامل طیفی ازتمرینات ورزشی خاص مانند تمرین کگل تا درمان جراحی می باشد.
  Pelvic Congestion Syndrome
  سندرم لگن پرخون

  واریس وریدها اغلب در ناحیه پاها دیده می شود؛ گاهی نیزممکن است در ناحیه لگن ظاهر شود. ماندن و تجمع خون در وریدهای لگن آنها را متورم ودردناک می کند. این عارضه به نام سندرم لگن پرخون خوانده می شود . درد با نشستن و ایستادن تشدید و دراز کشیدن اغلب موجب کاهش علایم می شود. درمانهای تهاجمی اما کم عارضه ای مانند جراحی های کوچک می توانند موجب بهبود این بیماری شوند.
  Scar Tissue
  بافت جوش خورده

  اگر قبلا تحت عمل جراحی در ناحیه لگن قرار گرفته اید مثلا اگر قبلا آپاندکتومی شده اید و یا تحت عمل سزارین قرار گرفته اید و یا دچار عفونتهای لگنی شده اید، ممکن است دردهایی را در محل جوشگاه زخم قبلی تجربه کنید.چسبندگیها ، نوعی از جوشگاههای داخلی هستند که بین ارگانها و ساختمانهای داخلی ایجاد می شوند. چسبندگیهای شکمی می توانندبرحسب محل گرفتار موحب درد و سایر علایم در این ناحیه شوند. در برخی موارد، چسبندگیها باید با عمل جراحی برطرف گردند.
  Vulvodynia
  ولوودینی(درد ناحیه ولو)

  این عارضه درد مزمن ناحیه تناسلی زنان است که علت نامشخصی دارد. درد ناحیه اطراف ورودی واژن را درگیر می کند. این درد می تواند مداوم باشد و یا عود کننده و اغلب بصورت درد سوزشی ، سوزنی و ضربانی توصیف می شود.دوچرخه سواری و یا آمیزش می تواند درد را تشدید کند. این درد به علت عفونتها ایجاد نمی شودو تشخیص ولو دینی معمولا پس از رد سایر علل درد ناحیه تناسلی گذاشته می شود. درمانهای انتخابی طیفی از داروها تا درمانهای فیزیوتراپی را در بر می گیرد.
  درد در طی آمیزش
  درد در طی آمیزش که دیسپارونی نیز خوانده می شود به دلیل شرایط متفاوتی که بسیاری از آنها در این مقاله بیان شد، ایجاد می شود.اغلب این مشکلات قابل درمانند.سایر علل آمیزش درناک , عفونتهای واژینال ویا لغزنده شدن ناکافی در طی آمیزش می باشند. گاهی هیچ توضیح پزشکی برای این درد وجود ندارد. در این موارد، مشاوره **** کمک کننده است. این درمانها می تواند تعارضات ذهنی فرد در مورد فعالیت **** و یا خاطره سواستفاده **** در گذشته را کاهش دهد.
  Chronic Pelvic Pain
  دردهای لگنی مزمن

  دردهای لگنی مزمن در ناحیه زیرناف شما رخ می هد و اغلب حدود شش ماه طول می کشد. این دردها ممکن است موجب اختلال در خواب ، شغل ویا روابط شما گردد. اولین قدم برای بازگشت به زندگی طبیعی، مراجعه به پزشک برای تشخیص علت آنست. اغلب شرایطی که در بالا مورد بحث قرار گرفت، به درمان به خوبی پاسخ می دهند. گاهی حتی پس از آزمایشهای بسیار علت درد لگنی ، ناشناخته می ماند اما باز هم دکتر شما می تواند به شما کمک کند تا زندگی راحتتری داشته باشید

  پسندیده ها: Admin,بانو,مملی

جملات و کلمات سرچ شده این تاپیک در گوگل:

دردپهلو راست

درد پهلو نشانه چیست

ترشح زیاد درد لگن و رحم و کشاله ران

دلایل تیر کشیدن تخمدان در بارداری

درد وتیرکشیدن لگن

درد زیر دل سمت چپ نشانه چیست

عفونت رحم ودردلگن

درد پهلو زیرشکم سمت چپ

علت درد در ناحیه کشاله ران

تیر کشیدن در کشاله ران

تیر کشیدن سمت چپ شکم و راست نشانه بارداري است

درد سمت راست پهلو

درد بالای لگن سمت چپ

تیر کشیدن پهلو نشانه چیست؟

درمان درد لگن

دردلگن سمت چپ

درد در ناحیه سمت چپ شکم بعد از عمل سزارین

درد تخمدان سمت چپ شکم نشانه چیست؟

دردپهلو دل وکمر

درد پهلو چپ نشانه چیست

پهلو دردلگن

بارداری وتیرکشیدن زیرشکم

علت درد پهلو در بارداری

علت درد پهلو چپ در بارداری

تیر کشیدن سمت چپ کشاله ران

درددر ناحیه سمت چپ شکم بعداز سزارین

تیر کشیدن شکم و پهلو

تير کشيدن واژن در بارداري؟

تیر کشیدن در پا چپ اول بارداری

دردتخمدان نشانه چیست

تیرکشیدن تخمدان

علل درد کشاله ران در زنانعلایم ونشانه های شلی و پرولاپس اعضای لگندرد در ناحیه لگن نشانه چیستبيماري ولوودينيعلت تاخیر پریود ودرد لگنی و پهلودرد پهلو و ران راستعلت درد لگن قسمت بالاي ران سمت راستعلت درد زیر دل وفشاربه واژن در دختران چیستدرددرناحیه زیرشکمعلت درد لگن و ران چیست؟درد پهلو و کشاله رانتیرکشیدن شکم زیرناف دربارداریعلت دردلگن خاصره در بارداریدرد سوزشي سمت راست شكم بعد از سزاريندرد در پايين پهلو سمت راستدرد پهلو و لگن درد پهلوسمت چپتير كشيدن سمت چپ تخمدان نشانه چيستدرد پهلو ها نشانه چیستتیر کشیدن سمت چپ تخمدانتيركشيدن شكم و درد بهلودرد لگن چپ و راستدردلگن نشانه چيستدرد کشاله ران در دختران نشانه چیست؟درد پهلو سمت و لگنتیر کشدن در لگندرد هاي زير شكم دختران نشانه جيست؟درد سمت چپ پایین پهلوبارداری وناف درد وپهلودردتیر کشیدن تخمدان رحمتیر کشیدن زیر شکم سمت راستدردشدیدسمت راست بدن ازلگن تاراندرد در ناحیه لگن در خانمهاعلت درد کمر و تخمدان سمت چپ چسیت درد پهلوها نشانه چیستعلت درد لگن بعداز عمل سزارین چیست؟علت درد کمر و پهلو و لگن بعد از عمل سزارین چیست؟دليل تيركشيدن زيرشكم چيستدرد زیر شکم بعد از سزاریندرد اطراف شکم زیرنافتیرکشیدن تخمدان چپکشاله ران زناندرد در ران چپعلت تیر کشیدن تخمدانها در اول بارداریدل درد در زنان ناشی از چیست؟درد زیر ناف سمت راستفشار به لگن و تیر کشیدن اندل درد در سمت چپ وراست شکم نشانه چیستدرد در ناحیه پهلو سمت چپدرد پهلوها در بارداریدردکمروکشاله ران در بانوان تیر کشیدن ران چپدرد پهلوراستتیر کشیدن سمت چپ کمر دربارداریدرد در از تخمدان راست به چپدرد و تیر کشیدن در ناحیه تناسلی علت درد در لگن سمت چپدرد و انقباض واژن نشانه چيستدلدرد بعد از سزارینعلت درد تخمدان چپ وکمردردتخمدان جپ ورم موقع پریدفشارهای لگنی نشانه چیست؟علت درد لگن وتیر کشیدنعلت درد لگن وتیر کشیدن رانها تير كشيدن سمت راست شكمدرد پهلو دربارداریعلت درد پهلو و زیر شکمعلت درد تخمدان راست وپهلو؟درد و تیرکشیدن رحم

کلمات کلیدی این موضوع

حالت انجمن مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
پی سی پرشین
درباره ما
دوستان ما
ما در شبکه های اجتماعی

سایت پی سی پرشین با عنوان تالارآموزشی علمی فرهنگی هنری خدمات رسانی خود را در سال 1388 آغاز کرد . از لحظه تولد تاکنون پی سی پرشین همواره سعی در بکارگیری شیوه های مدیریتی جدید و خدمات نوین داشته است

طراحی قالب وی بی ایران

همخونه وی بی ایـــران همیار پردیـــــس دیزایـــــــن پردیـــــس دیزایـــــــن وی بی ایران اپ گـت همخونه پژوهشگران جوان ایران